Rozwody, sprawy rozwodowe

Statystyki nieubłagalnie wskazują, że w Polsce co roku przybywa spraw o rozwody. Co jest ich powodem? Przyczyn spraw rozwodowych jest bardzo wiele. Od zdrady, poprzez konflikty małżeńskie, aż po problemy na tle finansowym i wychowawczym. Prawo rodzinne jest jedną z najbardziej wymagających i delikatnych gałęzi prawa, dlatego warto współpracować z doświadczonymi specjalistami. Kancelaria Radcy Prawnego oraz Kancelaria Adwokacka specjalizuje się w sprawach rozwodowych, zapewniając Klientom kompleksową i fachową pomoc. Jeżeli interesuje Państwa uzyskanie rozwodu, zapraszamy do dalszej części artykuły.

Kiedy można otrzymać rozwód bez orzekania o winie?

Jest to jedna z najmniej bolesnych spraw rozwodowych, w której obie strony akceptują go. Rozwód bez orzekania o winie nie określa, kto ponosi winę za rozpad związku. Żona i mąż wspólnie deklarują chęć rozejścia się. Sąd po skrupulatnej analizie każdej sprawy może zgodzić się z ustaleniami stron i orzec rozwód nie orzekając przy tym o winie rozpadu związku.

Pozew o rozwód z powodu zdrady

Często rozwody mają swój początek we wcześniejszej zdradzie jednego z małżonków, skutkującej brakiem zaufania.

W przypadku tego typu spraw, sąd najczęściej orzeka o winie jednego z małżonków. Należy jednak pamiętać, że sąd, po przeprowadzonym postępowaniu dowodowym może orzec również o winie dwóch małżonków.

Prawo karne a rozwody – przemoc domowa

Inną przyczyną rozwodów jest przemoc domowa. W tym przypadku dochodzi zwykle do rękoczynów jednego z małżonków w stosunku do drugiego. Pokrzywdzone w ten sposób osoby często szukają różnych sposobów na wyjście z trudnej sytuacji. Rozwody są jednym z ostatnich rozwiązań, na które decydują się bardzo niechętnie. Powyższe może być spowodowane strachem przed reakcją współmałżonka, otoczenia, niepewnością związaną z przyszłością, czy też brakiem środków finansowych na pokrycie kosztów sprawy rozwodowej. Należy tutaj zaznaczyć, że są to bardzo trudne i wymagające delikatności sprawy. W każdym przypadku działający w imieniu Klienta radca prawny lub adwokat jest uprawniony do wystąpienia przed właściwy sąd z wnioskiem o zwolnienie od obowiązku ponoszenia kosztów sądowych. W przypadku jego uwzględnienia koszty sądowe pokrywane zostają przez Skarb Państwa.

Należy pamiętać, że będąc ofiarą przemocy domowej, warto zadbać o właściwe udokumentowanie agresji ze strony współmałżonka. Pomocne okażą się notatki policyjne, założona niebieska karta czy też zeznania rodziny lub sąsiadów.

Jak przygotować pozew o rozwód – od tego wszystko się zaczyna

Uzyskanie rozwodu nie jest tak łatwe, jak może się wydawać, szczególnie w przypadkach, kiedy chodzi o rozwody z orzekaniem winy, którą to należy udowodnić we właściwy sposób. Podstawa to prawidłowe sformułowanie pozwu o rozwód. Pozew można stworzyć samodzielnie lub zlecenie w tym zakresie może przyjąć Kancelaria Radcy Prawnego lub Kancelaria Adwokacka. Kraków jest miastem w którym znalezienie przez Klienta pełnomocnika spełniającego jego indywidulane oczekiwania nie powinno przysporzyć wielu problemów. Współpracujący z naszą kancelarią prawnicy (radca prawny lub adwokat) posiadają wieloletnie doświadczenie, zdobyte w czasie obsługi Klientów w najbardziej skomplikowanych sprawach rozwodowych. Naszą specjalnością jest prawo rodzinne, a także prawo karne. Klientom zapewniamy wszechstronną pomoc na każdym etapie sprawy rozwodowej, obejmującą również, oprócz kwestii typowo prawnych, pomoc psychologów, lekarzy,  a także pomoc w znalezieniu bezpiecznego schronienia.

Prawo rodzinne a uzyskanie rozwodu – czego boją się Klienci

Wiele osób rezygnuje z rozwodu, z powodu wiążących się z tym konsekwencji. Obawy najczęściej dotyczą odebrania władzy rodzicielskiej oraz tego, że podział majątku będzie dla nich niekorzystny. W efekcie tkwią w nieszczęśliwych małżeństwach, bardzo często toksycznych, nie uzyskując pomocy od nikogo. Jesteśmy po to, aby Państwu pomóc. Staramy zrobić się wszystko co w naszej mocy, aby uzyskanie rozwodu nie musiało wiązać się z nerwami, obrzucaniem się obelgami i stresem dla Państwa dzieci. Doradzamy w najtrudniejszych sprawach rozwodowych. Kiedy warto skontaktować się z nami i zasięgnąć porady?

Poprowadzimy kompleksowo sprawy o rozwód. Zgłoś się do nas jeżeli:

  • Twój współmałżonek zdradza cię,
  • jesteś ofiarą przemocy domowej (fizycznej lub psychicznej),
  • nie możecie dojść do porozumienia w sprawach wychowawczych,
  • Twój współmałżonek bez twojej zgody zaciąga zobowiązania finansowe,

Fachowo reprezentujemy w każdej sprawie rozwodowej

Dowiedz się jak nasz prawnik (radca prawny lub adwokat) poprowadzi całą sprawę o rozwód

  1. Pierwsze spotkanie, na którym opowiesz nam o swoich problemach i wspólnie ustalimy dalszą strategię działania.
  2. Pozew o rozwód – kancelaria adwokacka przygotuje pozew.
  3. Rozwód bez orzekania o winie lub z orzekaniem o winie – jeżeli druga strona zgodzi się na „polubowny” rozwód, sąd wyda wyrok najprawdopodobniej na pierwszej rozprawie.
  4. W pozostałych przypadkach sąd przeprowadzi pełne postępowanie dowodowe w celu ustalenia strony lub stron winnych rozpadowi małżeństwa.